FAI Junior Cup 3rd Round Draw

FAI Junior Cup wider.JPG

FAI Junior Cup 3rd Round Draw

The 3rd round draw for the FAI Junior Cup has been made.
4th Oct 2017

FAI JUNIOR CUP 2017-2018

Round 3 Draw

Dublin Saturday

Tolka Rovers FC                                     v                                  Crumlin Utd.

Lakeview Swans FC                             v                                  Aston Village FC

South William Street Celtic          v                                  Rush Ath.

Glasnaion FC                                           v                                  Glebe North FC

Hartstown Hunstown FC                 v                                  Ballymun Utd.

Blackrock College FC                         v                                  Sandyhill Shangan FC

Cherry Orchard FC                               v                                  Broombridge Utd

Malahide Utd                                         v                                  Balscadden FC

Oliver Bond Celtic                               v                                  Liberties FC or St. Mochtas FC

Boot Road Celtic                                 v                                  Swords Celtic

Dunboyne FC                                          v                                  Drumcondra FC

Railway Union FC                                 v                                  Beggsboro FC

Ratoath Harps FC                                  v                                  Trinity Donaghmeade FC

Clontarf FC                                               v                                  Drumcondra/Stella Marris FC

Newlands Castlepark FC                  v                                  Kilnamanagh FC

Firhouse Clover FC                              v                                  Ballyogan FC

Dublin Sunday/NEFL

Castleknock Celtic                              v                                  St. Pauls Artane FC

Newfoundwell FC                                v                                  OMP Utd

Ely Woodlawn FC                                 v                                  Collinstown FC

Dingle Utd                                                v                                  Larkview Boys FC

Mc Kelvey Celtic                                  v                                  St. Francis FC

Ardmore Rovers FC                            v                                  Real Transilvania FC

Enfield Celtic                                          v                                  Clondalkin Celtic

Hardwicke FC                                         v                                  Trim Celtic

Bellurgan Utd                                         v                                  Rivervalley Rgs.

Newlands/Castle Park FC                v                                  Howth Celtic

Donnycarney FC                                   v                                  Bohemians Supporters Club FC

Kilbarrack Utd                                        v                                  Ayrefield Utd

Willow Park FC                                      v                                  Aylesbury FC

Muirhevna Mor FC                             v                                  Usher Celtic

St. Malachys FC                                     v                                  Sheriff YC

Ardee Celtic                                           v                                  Kilmore Celtic

Leinster Counties

Thomastown Utd                                 v                                  Hanover Harps FC

Courtown Hibs FC                                v                                  Naas AFC or Clane Utd

Gorey Rgs                                                  v                                  Corach Ramblers FC

Coill Dubh FC                                          v                                  Parkvilla Utd

North End Utd                                        v                                  Crettyard Utd.

Mullingar Town                                    v                                  Evergreen FC

Tombrack Utd                                        v                                  Naas Utd.

Rathangan FC                                          v                                  Highview Ath.

Wexford Bohs FC                                  v                                  St. Patricks Boys FC

Tullamore Town FC                             v                                  FC Killoe

Castlewarren Celtic                           v                                  New Ross Celtic

Kildare Town                                           v                                 Moyne Rgs

Newbridge FC or Birr Town FC     v                                  Killeshin FC

Gorey Celtic                                            v                                  New Oak Boys.

Ulster/Cavan/Monaghan

Convoy Arsenal FC                              v                                  Cavan Town FC

Lifford Celtic                                           v                                  Gweedore Celtic

Illies Celtic                                               v                                  Cappry Rovers FC

Castlefin Celtic                                      v                                  Drumkeen Utd

Whitestrand Utd                                  v                                  Rathmullen Celtic

Glenea Utd                                              v                                  Glengad Utd

Carn FC                                                       v                                  Kilmacreenan Celtic

Greencastle Utd                                   v                                  Milford Urd.

Cork Area

Waterloo FC                                            v                                  Grattan Utd

Carrigaline Utd “B”                             v                                  Mayfield Utd

Cathedral Celtic                                   v                                  Strand Utd

Rockmount FC                                       v                                  Greenwood FC

Youghal Utd or Avondale Utd      v                                  Knockraha FC

Leeside FC                                                v                                  College Corinthinans FC

Innisvilla FC                                             v                                  Macroom “B” FC or Riverside FC

Buttevant FC                                           v                                  Ringmahon Rgs.

Leeview Ath                                           v                                  Lakewood Ath.

Kilreen Cel or UCC Utd                     v                                  Cobh Wanderers FC

Bandon FC                                                v                                  Bunratty Utd

St. John Bosco FC                                 v                                  Knocknaheeny Celtic

Wilton Utd or UCC “A” FC              v                                  Glenthorne Celtic

Satelite Taxi’s FC                                  v                                  Drinagh Rgs or Douglas Hall FC

Springfield FC                                         v                                  Pearse Celtic

Everton                                            v                                  St. Mary’s FC

Limerick

Regional Utd                                           v                                  Murroe FC

Hill Celtic                                                  v                                  Palas Utd

Holycross FC                                            v                                  Caherconlish FC

Janesboro FC                                          v                                  Cappamore Celtic

Kennedy Park FC                                  v                                  Northside Legacy FC

Shelbourne FC                                       v                                  Summerville Rovers

Carew Park FC                                        v                                  Pike Rovers FC

Kilfrush Crusaders FC                         v                                  Caledonians FC

Coonagh Utd                                           v                                  Geraldines FC

Ballynanty Rovers                                v                                  Hyde Rangers FC

Nenagh FC                                                v                                  Croom Utd

Caherdavin Celtic                                v                                  St. Patricks FC

Clare/Desmond/Kerry

Glin Rovers                                              v                                  Castlegregory Celtic

AK Utd                                                        v                                  Newmarket Celtic

Castleisland FC                                      v                                  Killarney Ath.

Rathkeale AFC                                       v                                  Abbeyfeale Utd

Fenit Samphires FC                             v                                  Kilrush Rangers

Broadford Utd                                        v                                  Classic FC

Ballysteen FC                                          v                                  Avenue Utd

C G Killarney                                           v                                  Carrig Celtic

Killarney Celtic                                     v                                  Moher Celtic

Sporting Ennistymon FC                  v                                  Shannon Town FC

Coole FC                                                    v                                  Ballingarry AFC

Newmarket Celtic “B”                      v                                  Newcastlewest Rovers

Tipperary

Clonmel Town                                       v                                  Peake Villa FC

Clodiagh Rangers FC                           v                                  St. Michaels FC

Suirside FC                                               v                                  Galbally FC

Old Bridge FC                                          v                                  Ardcroney FC or Tipperary Town

BT Harps FC                                              v                                  Borroway Rovers

Thurles Town                                          v                                  Rosegreen Rgs.

Kilavilla Utd                                             v                                  Vee Rovers FC

Wilderness Rovers                              v                                  Moneygall FC

Bansha Celtic                                          v                                  Nenagh Celtic

Clonmel Celtic                                      v                                  Kilsheelan Utd

Waterford

Dungarvan Utd                                      v                                  Southend Utd

Kilmacow FC                                           v                                  St. Saviours FC

Villa FC                                                       v                                  Tramore FC

Waterford Crystal FC                              v                                  Ballinroad FC

Hibernians FC                                         v                                  Carrick Utd.

Tramore Rgs                                            v                                  Ferrybank FC

Mayo

Straide & Foxford FC                          v                                  Ballyvary Blue Bombers FC

Castlebar Celtic                                   v                                  Manulla FC or Fahy Rovers

Glenheist Rovers                                 v                                  Ballina Town

Iorras Aonthaithe FC                         v                                  Ballyglass FC

Kiltimagh/Knock Utd                        v                                  Claremorris FC

Westport Utd                                         v                                  Partry Ath

Galway

West Utd                                                   v                                  Salthill Devon

Corrib Celtic                                           v                                  Corrib Rangers

Dynamoe Blues FC                              v                                  Maree/Oranmore FC

Tuam Celtic                                             v                                  West Coast Utd

Galway Hibs FC                                      v                                  Claregalway Celtic

Mervue Utd                                            v                                  Merlin Woods FC

Roscommon-Sligo Leitrim

Dysart FC                                                   v                                  Carbury FC

Boyle Celtic                                             v                                  Glenview Stars FC

Ballinasloe Town FC                           v                                  Castlerea Celtic

St. John Ath                                             v                                  Melville Utd

Ballymore FC                                          v                                  Moore Utd

St. Peters FC                                            v                                  Ballisodare Utd

All ties to be played weekend of the 22nd of October 2017