coach-ed-small-banner

FAI Umbro Youth Cup 2010/11 - 1st Round Results



FAI UMBRO YOUTH CHALLENGE CUP 2010/11 - 1st ROUND FIXTURES RESULTS

 

 

CORK YOUTH LEAGUES :-

Round 1 (6 games & 10 byes)

 

Kinsale AFC

 

1-2

 

Cobh Ramblers FC

 

Mayfield United

 

2-1

 

Dunbar Celtic

 

Lakewood

 

1-2

 

Midleton FC

 

Leeds AFC

 

8-0

 

Innishvilla

 

Cork City Foras Coop

 

5-0

 

Douglas Hall

 

Rockmount AFC

 

4-5

 

Castleview

BYES:

Avondale United

Buttevant AFC

Carrigaline United

College Corinthians

Everton AFC

 

 

Fermoy AFC

Glounthaune United

Kilreen Celtic

Ringmahon Rangers

Wilton United

 

LIMERICK DESMOND / KERRY:-

Round 1 (3 games, 5 byes)

 

Broadford United (SCR)

 

V

 

Askeaton (W/O)

 

Kilcornan

 

0-1

 

Bally Rovers

 

Newcastlewest Rovers

 

3-5

 

Newcastlewest

BYES:

Glin Rovers

Killarney Celtic

 

Lisselton Rovers

Rathkeale

St. Brendan's Park FC

 

LIMERICK DISTRIC / CLARE :-

Round 1 (6 games, 2 byes)

 

Shannon Town (W/O)

 

V

 

Shannon Hibernians (SCR)

 

Ballynanty Rovers

 

7-0

 

Bridge United AFC

 

Parkville

 

1-8

 

Fairview Rangers

 

Avenue United

 

2-1

 

Regional United

 

Murroe (W/O)

 

V

 

Newmarket Celtic FC (SCR)

 

Aisling/Annacotty

 

0-5

 

Granville Rangers

BYES:

Cappamore Celtic

Kilmallock United

 

 

 

 

TIPPERARY NORTH / TIPPERARY SOUTHERN / WATERFORD :-

Round 1 (1 game & 15 byes)

 

Southend United (W/O)

 

V

 

Two-Mile-Borris/St. Kevin's FC (SCR)

BYES:

Ardcroney

Cahir Park AFC

Carrick United

Cashel Town FC

Clerihan FC

Clonmel Celtic FC

Clonmel Town FC

 

 

Dungarvan United AFC

Hibernian FC

Nenagh AFC

Nenagh Celtic FC

Peake Villa AFC

St. Michael's AFC

Villa FC

Waterford Bohemians

 

CONNACHT SENIOR / GALWAY / ROSCOMMON / MAYO :-

Round 1 (24 byes)

BYES:

Achill Rovers

Ballina Town

Ballinrobe Town

Bangor Hibs

Barna FC

Castlebar Celtic

Charlestown Athletic

Claremorris

Colga FC

Conn Rangers

Corrib Celtic

Cregmore/Claregalway

 

 

Dysart FC

East United

Galway Hibernians

Galway United

Iorras Aontaithe

Kiltimagh/Knock United

Knocknacurra

Mervue United

Renmore

Salthill Devon

Sligo Rovers

Westport United




 

SLIGO/LEITRIM / DONEGAL :-

Round 1 (8 byes)

BYES:

Bonagee United FC

Coolaney United

Fanad United

Letterkenny Rovers FC

 

 

 

Rahtmullan Celtic

St. John's

Stand Celtic

Yeats United

 

CARLOW / KILKENNY / KILDARE / COMBINED COUNTIES / WICKLOW / WEXFORD :-

Round 1 (5 games, 11 byes)

 

Abbeyleix Athletic

4-4

2-3p

 

Edenderry Town FC

 

Tombrack United

 

2-3

 

Longford Town FC

 

Killavilla United

 

0-8

 

Wexford Youths FC

 

Portlaoise AFC

 

3-1

 

Mullingar Athletic AFC

 

Moyne Rangers

 

5-4

 

Mountmellick United AFC

BYES:

Arklow Town

Athy Town

Birr Town FC

Coill Dubh AFC

Evergreen FC

 

 

FC Carlow

Freebooters AFC

Gorey Rangers

Newbridge Town

Parkville United

Tullamore Town FC

 

DDSL / NDSL :-

Round 1 (1 game, 31 byes)

 

Drogheda United (W/O)

 

V

 

Athlone Town FC

BYES:

Balbriggan FC

Baldoyle United

Ballyfermot United

Ballyoulster United FC

Boyne Rovers FC

Broadford Rovers

Clontarf FC

Confey FC

Crumlin United

Drogheda Town FC

Dunboyne AFC

East Meath United

Firhouse Carmel FC

Home Farm FC

Insara AFC

 

 

Kilnamanagh AFC

Knockmitten United FC

Leixlip United

Malahide United

Navan Town

Parkvale FC

Portmarnock AFC

Rivervalley Rangers

St. Joseph's Boys

St. Kevin's Boys

St. Patrick's Athletic

Shamrock Rovers

Stella Maris FC

Swords Celtic FC

Usher Boys

Wayside Celtic

 

 


We use cookies to improve our website and your experience when using it. To find out more about the cookies we use and how to manage them, see our Privacy Policy.

I accept cookies from this site